Skip to content

THIS YEAR'S WINNERS ARE:

12. JOHNATHON HENDRICKSON - InReach Exlorer 

11. KURT HANNEMANN - Garmin Fenix 5Plus Sapphire GPS 

10. JD HILL - LIGHTSPEED Zulu 3 Headset

9. MATTHEW SCHANILEC - $1000 Gift Card to Northern Lights Avionics

8. BRUCE GORHAM - $1000 Gift Card to Cabela’s 

7. DOUG LODER - $1000 Cash Prize

6. G CARREIRO - $1000 Gift Card to Northern Lights Avionics 

5. SCOTT FELL - ForeFlight Package: Consisting of an iPad, a Performance subscription, and a Sentry ADS-B Receiver

4. DIANA ROBERTS - TWO Praetor Flying Helmets 

3. GRETCHEN HACKNEY - Overnight Fly-In Fishing Package for Four 

2. BRADLEY LECHEMINANT - Set of Alaskan Bushwheel Tires

 

GRAND PRIZE WINNER OF THE 2020 CESSNA 180 RAFFLE PLANE:

TRAVIS WETHERELT

(From North Dakota)

59390864_10156268083322828_4373569337865273344_n (1)

2019 -  Above Alaska Aviation Super Cub

David Webber (Delta Jct, AK)

Cub Winner

2018 -  Above Alaska Aviation Super Cub

Bryce Palmer (Chugiak, AK)

2017 Raffle Plane Winner

2017 -  Above Alaska Aviation Super Cub

Jim Williams (Nebraska)

2016 – Above Alaska Aviation Super Cub Jo Livermont (Dillingham, AK)

2016 – Above Alaska Aviation Super Cub

Jo Livermont (Dillingham, AK)

2015 Winner

2015 – Super Cub

Tryg Erickson (Willow, AK)

2014 Winner

2014 – Dan’s Aircraft Repair Super Cub

Mike Gibney (Pleasanton, CA)

2013 Winner

2013 – 2007 Aviat Husky

Dr. Phil Priebe (Anchorage, AK)

2012 Winner

2012 – Airframes Alaska

Eric Bates (Anchorage, AK)

2011 Winner

2011 – Dan’s Aircraft Repair

James Schoenmann (Jackman, ME)

2010 Winner

2010 – Dan’s Aircraft Repair Super Cub

Jim Sitkiewicz (Anchorage, AK)

WATCH THE 2020 AIRMEN RAFFLE HERE:

 

AND WATCH THE 2020 RAFFLE LIVE SHOW HERE:

96086309_2862138753823461_4762417345924694016_n

To view our raffle terms and conditions, click here:

2020 Raffle - House Rules - Terms and Conditions

Looking for spec information on the 2020 Raffle Plane?

Check out Above Alaska Aviation's website HERE!

 

See one of our previously raffled planes in action:

2009 Winner

2009 – Aviat Husky A-1C

RC Cline (Wasilla, AK)

2008 Winner

2008- Dan’s Aircraft Repair Super Cub

Mel Sheppard (Anchorage, AK)

2007 Winner

2007 – CubCrafter’s 11-100 Light Sport Cub

George Carley (Fort Gratiot, MI)

2006 Winner

2006 – Northern Piper Aviation Super Cub

Harold Esmailka (Ruby, AK)

2005 Winner

2005 – American Champion Scout

Scott Johannes (Wasilla, AK)

2004 Winner

2004 – Dan’s Aircraft Repair Super Cub

David Foster (Davies, FL)

2003 WInner

2003 – Maule M-7

Julie Williamson (Gakona, AK)

2002 Winner

2002 – CubCrafters Top Cub Super Cub

Becky Ledbetter (Anchorage, AK)

2001 Winner

2001- Husky A-1B

David Ballard (Anchorage, AK)

2000 Winner

2000 – Cessna 172

Linda Trusdale (Anchorage, AK)